Üye Meslektaşlarımıza Duyuru
11 Temmuz 2020 Cumartesi

ÜYE MESLEKTAŞLARIMIZA DUYURU


Ankara Tüm Optisyen Gözlükçüler Derneği mülkiyetinin satışı hakkında
son günlerde sosyal medyada farklı isimler tarafından paylaşılan Ankara’daki derneğe ait mülkiyetin satışı hakkındaki yazıların kirli bilgiye sebebiyet vermemesi adına bu duyuruyu yapmak zorunlu hale gelmiştir.


Süreci sizlerle kısaca paylaşmak istiyorum.

Ankara’daki gözlükçüler derneği mevcut kullandıkları daireyi, dernek borçları sebebiyle satmak istiyorlar. Aslında müşterilerinin de hazır olduğunu belirttikleri dernek mülkiyetini, Odamıza daha uygun olduğu iddia edilen bir rakama satma teklifinde bulundular.


Bu süreçte her dernek yetkilisinin farklı söylemleri, paylaşımları, istekleri, talepleri, fiyat kargaşası gibi bazı olumsuz iletişim sıkıntılar yaşadık. Netice itibariyle bir anlaşma sağlayamadık.


Yönetim kurulu olarak durumu değerlendirdik.


Ülke olarak zorlu günler geçirdiğimiz pandemi sürecinde yaşanılan iletişim sıkıntılarını da göz önünde bulundurarak ‘’üyelerimizin çok zor şartlarda kazanarak, aidat olarak bizlere emanet ettiği bütçelerini ‘’ yine üyelerimizin lehine kullanmak üzere Ankara derneğinin bu tekliflerini askıya almak zorunda kaldık.

Netice itibariyle kanun ve yönetmeliklerle yönetilen Oda ve dernek yapılanmalarının yine kanun ve yönetmeliklere uygun olarak alım satım yapmaları gerekmektedir!


Üstelik yüksek miktardaki borçları sebebiyle derneğin satmak istediği mülkiyeti, satın almadan önce Odamıza üye olan meslektaşlarımızla durumu değerlendirmek, fikirlerini sormak icap eder. Ciddi planlamaları oldu bittiye getirmeye çalışmak doğru bir davranış değildir.

Durum bundan ibaret olup dernek ile olan yazışmalarımız arşivdedir. Dileyen üyelerimizle paylaşabiliriz.


Saygılarımla.
Cenk GÜLTEKİN
BAŞKAN