Ürün Takip Sistemine E-devlet Üzerinden Giriş İşlemleri Hk.
27 Aralık 2023 Çarşamba
Değerli Meslektaşlarımız,
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı, 14/12/2023 tarihli duyurusu ile;
21 Aralık 2023 Perşembe günü itibariyle Ürün Takip Sistemine e-Devlet üzerinden girişin, yalnızca e-Devlet üzerinden “İki Aşamalı Giriş” (Şifre+SMS) özelliğinin aktif olması halinde mümkün olacağını bildirmiştir.

İki aşamalı giriş özelliğini kullanabilmek için hesabınıza kayıtlı Kimlikle Doğrulanmış Telefon Numarası gerekmektedir.
e-Devlet sistemine giriş sağlandıktan sonra; İletişim Seçenekleri (Sağ üst köşede yer alan isminiz üzerinden) >İletişim Seçeneklerim ekranına giriş yapınız.Kimlikle Doğrula butonuna tıkladıktan sonra;NFC teknolojisine sahip bir cihaz ve çipli kimlik kartınızı kullanarak,Mobil imza veya e-imza ile e-Devlet sistemine giriş yaparak,Herhangi bir PTT şubesine giderek Kimlikle Telefon Numarası Doğrulama İşleminizi yapabilirsiniz.

Tarayıcı Üzerinden:e-Devlet sistemine giriş sağlandıktan sonra;Güvenlik ve Ayarlar ekranına giriş yapınız. (Sağ üst köşede yer alan isminiz üzerinden)İki Aşamalı Giriş İşlemleri kısmından İki Aşamalı Giriş seçeneğini “Aktif” olarak işaretleyip “Ayarları Kaydet” butonuna tıklayınız.Doğrulama Kodu Girişi ekranına yönlendirileceksiniz. Telefon numaranıza SMS ile gelen doğrulama kodunu ekrandaki ilgili alana giriş yaparak işleminizi tamamlayınız.

e-Devlet Mobil Uygulaması Üzerinden:e-Devlet mobil uygulamasına giriş sağlandıktan sonra;Profilim (sol alt köşede yer alan buton) ekranından Ayarlar (sağ üst köşede yer alan buton) kısmına giriş yapınız.İki Aşamalı Giriş İşlemleri kısmından “İki Aşamalı Girişi Aç” butonuna tıklayınız.Doğrulama Kodu Girişi ekranına yönlendirileceksiniz. Telefon numaranıza SMS ile gelen doğrulama kodunu ekrandaki ilgili alana giriş yaparak işleminizi tamamlayınız.Bu aşamaları tamamladıktan sonra ÜTS uygulamasına e-Devlet şifresi ile giriş yapıp cep telefonunuza gelen SMS ile gelen doğrulama koduyla eskisi gibi giriş yapabileceksiniz.

Bilgilerinize.