Optisyenlik Müesseselerine Mücbir Sebep Hali Ortadan Kalkıncaya Kadar Ödeme Kolaylığı Yapılması Hakkında
23 Mart 2020 Pazartesi
Optisyenlik Müesseselerine Mücbir Sebep Hali Ortadan Kalkıncaya Kadar Ödeme Kolaylığı Yapılması Hakkında

Sn. Görmeye Yardımcı Tıbbi Malzeme, İthalatçı, Bayisi
Tüm dünyaya yayılan ve insan sağlığını tehdit eden Covid-19 Virüs salgını sebebiyle odamız bölgesinde ANKARA- ESKİŞEHİR- ÇORUM- ÇANKIRI ve KIRIKKALE illerinde faaliyet gösteren optisyenlik müesseselerinde verilen sağlık hizmetleri durma noktasına gelmiştir. Tüm bu olumsuz koşullara rağmen meslek mensuplarımız halkımıza, ailelerine, yakınlarına çalışanlarına ve iş ortağı olarak gördüğümüz Tıbbi cihaz satış deponuza olan maddi manevi sorumluluk ve ödevlerini yerine getirmek ve kamu sağlığı hizmetini aralıksız devam ettirmek adına sağlık hizmet sunumuna devam etmektedir.


Corona virüs salgını kişilerin iradesi dışında meydana gelen bir bilinmezlik hali olmasından dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan açıklamada, corona virüse karşı alınan ekonomik tedbir ve virüsün yayılmasına karşı alınan tedbirler kapsamında nisan, mayıs, haziran aylarında temerrüde düşen firmaların kredi sicilini (mücbir sebep) notu düşüleceği belirtilmiştir.


İçinde bulunduğumuz bu zor günleri mesleki dayanışma çerçevesinde hep birlikte aşacağımız inancı ile mücbir sebep hali ortadan kalkıncaya kadar odamız bölgesinde faaliyet gösteren optisyenlik müesseselerinden ödeme zorluğu yaşayan meslek mensuplarımızın deponuza olan ödemelerinde erteleme ve yapılandırma yapılması suretiyle yardımcı olunması hususunda gereğini talep ediyoruz. Bilgilerinize Saygılarımızla.


II. BÖLGE ANKARA OPTİSYEN-GÖZLÜKÇÜLER ODASI

BAŞKAN
CENK GÜLTEKİN